Samowar

Jako SAMOWAR gramy nieprzerwanie od 1993 roku. Od tego czasu dorobiliśmy się miana jednego z najlepszych zespołów muzycznych w województwie lubuskim. Najlepszym tego potwierdzeniem są liczne wyróżnienia, nagrody, supportowanie znanych gwiazd, a przede wszystkim żywiołowa reakcja publiczności na naszą muzykę.

Tym, co przede wszystkim wyróżnia nas spośród setek innych zespołów jest to, że występując na scenie świetnie się bawimy, a energia którą w ten sposób przekazujemy publice sprawia, że zwykły występ zamienia się w niezapomniane show.

Co gramy?

Rozgrzewamy każdą imprezę – choć naszą specjalnością jest obsługa wesel, to równie doskonale sprawdzamy się na eventach firmowych, bankietach, imprezach plenerowych czy studniówkach. Nasz repertuar to ponad 300 utworów w przebojowych aranżacjach. Gramy nie tylko znane i lubiane szlagiery z dawnych lat, ale również współczesne hity. W naszym zestawie muzycznym można znaleźć również utwory, których nie posiadają inne kapele, m. in. piosenki Stanisława Soyki, Mieczysława Szcześniaka, Marka Grechuty, Lady Pank, Kult, Yugoton, Pudelsi. Dzięki tak szerokiemu wyborowi utworów jesteśmy przygotowani na zaspokojenie każdej publiczności.

Nasze możliwości

Wesela 100%
Imprezy okolicznościowe 92%
Eventy firmowe 95%
Studniówki 95%

Poznaj Samowar

Dominik vel DOMEK

Dominik vel DOMEKinstrumenty klawiszowe, śpiew
Absolwent Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia oraz kierunku Wychowanie Muzyczne na UZ. Cudowne dziecko, które jeszcze nie mówiło a już śpiewało! Wychowany w rodzinie muzykującej doskonale dawał sobie radę zarówno z fortepianem (zafascynowany Chopinem), jak i z perkusją (zafascynowany Iron Maiden). Niegdyś fan mocniejszych brzmień koncertujący m.in. obok Illusion czy Acid Drinkers obecnie uwielbia spokojne i nastrojowe dźwięki. Nikt tak jak on nie potrafi pięknie zagrać i zaśpiewać utworów Osieckiej, Krajewskiego, Soyki, Grechuty, Gawlińskiego..
Marcin vel HRYPA

Marcin vel HRYPAgitara prowadząca, śpiew
Człowiek o niespożytej energii, nieskończonych pokładach humoru i niesamowitej charyzmie, które wręcz rozsadzają scenę oraz głowice naftowe. Jego mocny i niezapomniany głos rozrusza każde wesele i event, a w roli wodzireja jest po prostu niezastąpiony.Niegdys wokalista rockowych zesolów i wielki fan zespołu Dżem.Pochodzi z muzykującej rodziny, a w chwilach wolnych od grania namiętnie wędkuje i kibicuje zielonogórskiemu Falubazowi
Bartek vel BARTEZ

Bartek vel BARTEZgitara basowa
Absolwent kierunku Edukacja Artystyczna na UZ. Specjalista od niskich, rytmicznych,funkowych i jazzujących dźwięków. Prominentny członek big-bandu, który na koncertach towarzyszył samej Urszuli Dudziak. Świetny kompozytor i specjalista od nowych,ciekawych aranżacji.Jego ulubione powiedzenie skierowane do mlodych basistów to :”szyj na basie gdzie tylko da się”.Współpracuje z jednym z najlepszych studiów nagraniowych w kraju.
Grzesiek vel GREGOR

Grzesiek vel GREGORgitara solowa
Wieloletnie doświadczenie w graniu sprawia, że struny tańczą dokładnie tak, jak im zagra. Ekspert od standardów rockowych i wywołujących ciarki solówek. Solidny filar Samowaru, który wnosi do zespołu jednocześnie pazur i delikatność. Bez żadnego problemu i większego wysiłku zagra każdy utwór czy piosenkę, jaką zanuci szanowna publiczność..Prawdziwa perła w zespole..
Karol vel KARLIK

Karol vel KARLIKperkusja
Profesjonalista,w którego rękach pałeczki perkusyjne zamieniają się w magiczne różdżki czarujące publiczność na koncertach.Jego dlugie i giętkie konczyny górne doskonale nadają się takze do noszenia ciezkiego sprzętu muzycznego.. Już jako młokos słuchał jak murzyn bił w kokos..Na co dzień cichy introwertyk, w czasie występów zamienia się w prawdziwe sceniczne zwierzę i swoim bębnieniem uwodzi absolutnie każdą z przedstawicielek płci pieknej. Jest mu obojętne czy ma zagrać coś delikatnie swingującego czy dołożyć do pieca z prawdziwym, rockowym przytupem – we wszystkim świetnie się odnajduje.
Mateusz vel MATEO

Mateusz vel MATEOsaksofon
absolwent kierunku Jazz na UZ. Zawsze uśmiechniety i zorganizowany.. Jego nierozłaczne koncertowe atrybuty to w lewej rece Desperados, w prawej saksofon altowy.Muzyk grający z zadziwiajaca fantazją i kulturą.Doslonale potrafi wyczuć klimat utworu, a jego improwizacji nie da się opisać.Trzeba ich po prostu posłuchac…Wisienka na torcie…